Míchaný salát s čokoládou

6. září 2011 v 22:22 | Vé |  Deník
Každý den se děje to samé. Nebo snad ne?
Ikdyž se nám zdá, že každý den je kopie dne předešlého, není to tak. Každý den má své kouzlo, svoji pointu.

Dneska jsem se procházela po Václaváku. Sama. Bylo to fajn. Praha je fajn. Lidé v Praze jsou fajn. Vlastně.. Když tak přemýšlím.. Praha je město, kde si každý může jít za svým snem, svým cílem. Může se tu seberealizovat. Může tady být sám sebou. Čím to je?! Žeby tím, že všichni někam pospíchají a nemají čas si prohlížet ostatní, kritizovat je, pomlouvat je, posmívat se jim?! V Praze si konečně připadám jako člověk. Nepřipadám si tu méněceně. Já už si konečně nepřipadám méněcenná. Na to jsem hrdá! Jsem hrdá na sebe. Proč? Protože jsem zvládla tolik změn, tolik né zrovna milých událostí..Prošla jsem si peklem a myslím si, že teď je čas odpočinku. Ano, je to tak. Rok 2012 už bude jiný. Numerologie se nikdy neplete.

Narodila jsem se ve znamení Panny, tudíž mám tendenci pořád něco vylepšovat. A hlavně sebe. ..Pořád si totiž něco vymýšlím. Chci dlouhé vlasy, dlouhé pěstěné nehty. Chci mít styl. ..Snažím se na tom pracovat. Snažím se pracovat na sobě. Chci se zvdělávat. Chci umět alespoň 4 cizí jazyky. Chci znát kulturu. Chci znát všechny české dějiny. Chci jít do Národního muzea v Praze. Chci mít doma vlastní knihovnu. Chci jít do divadla. Chci umět hrát na klavír. Chci, chci a chci! Jednoduše řečeno: Chci být krásná, vzdělaná, sečtělá umělkyně, která zná a umí naprosto vše.
Ano, pokud bych tohle všechno zmínila veřejně (tedy alespoň v jedno nejmenovaném městě), dostala bych pěkně přez držku, nebo při nejmenším by se o mně nesly ''krásné'' řeči, jaká jsem to ale pipinka, která je ''pěkně zavostalá''. Ano, ta dnešní mládež, přátelé..

Občas si připadám jako jediná z mých vrstevníků, co má mozek.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama